KAŻDY JEST FAJNY!

Po raz kolejny wolontariusze Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego MŁODZI ŚWIATU byli wychowawcami i animatorami podczas salezjańskich pólkolonii w oratorium św. Jana Bosko na Winogradach. Przeczytajcie relację Ani!

,,Kiedy inne oratoria przygotowują swoje półkolonie, my już je podsumowujemy! W tym roku na Winogradach mówiliśmy sobie, że nieważne jakie inni mają cechy charakteru, jak wyglądają, nieważne czy ich lubimy bardziej czy mniej- w każdym można znaleźć coś dobrego, trzeba tylko poszukać.

Prezentacja grupy 4 „Przyjaciele”


Przeżyliśmy niezwykłe 5 dni, podczas których cieszyliśmy się sobą nawzajem. W grupie ponad 100 uczestników i ponad 30 animatorów musiało być głośno i radośnie! Pierwszy dzień rozpoczęliśmy Mszą św., po której udaliśmy się do Oratorium by tam się integrować, pracować w grupach, obejrzeć pierwszą część filmu i oczywiście zagrać w Tombolę. Kolejne dni upłynęły pod znakiem wyjść:
– do Sądu Rejonowego w Poznaniu, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć sądowe zakamarki i wcielić się w rolę oskarżonego, poszkodowanego, obrońcy i prokuratora;
– do Muzeum Czekolady, miejsca idealnego dla wszystkich łasuchów, by samodzielnie wykonać czekoladki i poznać historię czekolady,
– na Plac Zabaw Lider, by wyskakać się, pozjeżdżać, i „popływać” w piłkowym basenie,
– na basen, bo w końcu w zdrowym ciele zdrowy duch.

Mimo, że było to bardzo intensywny czas, to jedno jest pewne- dał nam szanse na bycie we wspólnocie, na zaangażowanie i bycie kreatywnym, na ćwiczenie się w cierpliwości i otwartości na drugiego człowieka. Był to czas, dzięki któremu czuliśmy, że stajemy się lepsi! Wszystkim oratoriom, które dopiero rozpoczynają feryjne akcje życzymy dużo radości! ☺”

Ania Gadecka

Przewiń do góry
F