Na pomoc PERU – PIURA – BOSCONIA! #RazemDlaPeru

Jak wiemy z mediów Peru nawiedziły największe od 20 lat powodzie związane ze zjawiskiem pogodowym „El Niño”. Żywioł zabił już ok 67 osób a 70 tysięcy ludzi zostało bez dachu nad głową. Komunikacja lądowa ze względu na ponad setkę zerwanych mostów w wielu miejscach jest sparaliżowana albo całkowicie niemożliwa. Skalę zniszczeń można zobaczyć na filmie TUTAJ. Brakuje podstawowych środków do życia czyli żywności i wody zdatnej do picia.

Piura to 400 tys. miasto położone na pustyni w północnej części Peru. Salezjanie prowadzą tam dwie placówki: Szkołę Salezjańską „Don Bosko” położoną nad rzeką (która w obecnym stanie wystąpiła z brzegów i zalewa szkołę) oraz misję Bosconia – położoną w slumsach na obrzeżach miasta, gdzie w skrajnie ubogich warunkach żyje kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Salezjański Wolontariat Misyjny MŁODZI ŚWIATU w odpowiedzi na prośbę ks. Jana Pytliki SDB z misji Bosconia podjął działania aby pomóc ludności w Piura w obliczu zaistniałej klęski żywiołowej Bosconia jest miejscem skupiającym dzieci i młodzież. Mieści się tam oratorium, w którym dzieci i młodzież spędzają wolny czas, nadrabiają zaległości szkolne i przygotowują się do sakramentów. Bosconia prowadzi też szkołę techniczną o kierunkach: stolarstwo, konstrukcje metalowe, elektryka i elektronika, informatyka, handel i zarządzanie, mechanika samochodowa oraz krawiectwo. Młodzi zdobywają tu konkretny zawód, co zapewni im przyszłość.W ramach placówki BOSCONIA prowadzone jest również Centrum Medyczne, w którym przyjmowani są nie tylko uczniowie i bezpośredni odbiorcy działań centrum, ale także okoliczna ludność – mieszkańcy dzielnic biedy.

Jak tłumaczy ks. Jan w wyniku trwających nieprzerwanie od 1,5 miesiąca intersywnych opadów w mieście zaczyna brakować żywności i wody. Pojawiły się ogromne ilości komarów, które mogą przenosić Denge (niebezpieczną chorobę podobną do malarii). Zerwane są mosty, zniszczone domy co utrudnia wszelki transport (Piura to miasto położone na pustyni dlatego budynki maja dachy kryte cienkimi materiałamy, których zadaniem była ochrona jedynie przed słońcem). Już w tej chwili odbudowa zniszczeń może zająć nawet 4 lata. Niestety, prognozy wskazują, że deszcze mogą padać jeszcze kilka tygodni!

Ogromnie liczymy na Wasze wsparcie! Akcję #RazemdlaPeru wspierają także Akademickie Koło Misjologiczne w Poznaniu oraz Diakonia Misyjna Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Poznańskiej.

 

Wpłat można dokonywać online za pomocą systemu Dotpay (KLIK

 

lub bezpośrednio na konto SWM Młodzi Światu – oddział w Poznaniu:

nr konta: 67 1060 0076 0000 3260 0167 6425

Adres:

Salezjański Wolontariat Misyjny MŁODZI ŚWIATU – oddział w Poznaniu

ul. Pszczelna 20

61-658 Poznań

jako tytuł przelewu proszę wpisać: darowizna na pomoc Peru

 

Dziękujemy za pomoc!

 

Więcej aktualnych informacji oraz zdjęć można znaleźć na facebooku Fundacji Don Bosco z Peru 

 

 

Wszystkie projekty

 1. 47191379_337632823717645_897573904879452160_n
  Podzielmy się Miłością z Betlejem!
  14,897.00 zł  z  80,000.00 zł
 2. Bangladesz
  Projekt Bangladesz
  550.00 zł  z  10,000.00 zł
  Zbiórka zakończona
 3. peru
  Na pomoc PERU – PIURA – BOSCONIA!
  270.00 zł  z  10,000.00 zł
  Zbiórka zakończona