Nasz zespół

Nasz zespół tworzą wspaniali, energiczni i charyzmatyczni młodzi ludzie – w różnym wieku, na różnych etapach kształcenia i o rozmaitych zainteresowaniach. Miarą naszego wspólnotowego działania jest bowiem wspólny cel – chęć zrobienia czegoś dobrego, wyjścia poza obszar miłości własnej na rzecz niesienia pomocy tym, którym żyje się trudniej i którzy na tę pomoc czekają każdego dnia, w różnych zakątkach świata.


Każde wspólne dzieło powstaje przy kubku ciepłej herbaty i w twórczej, niepozbawionej humoru i radości, atmosferze. Z wielką radością przyjmujemy każdą nową osobę, czekamy na kolejne, bo im jest nas więcej, tym wzrasta szansa na efektywne działanie, kolejne pomysły i następne akcje. A nowa osoba wnosi świeże spojrzenie na wiele problemów, własną inwencję, cenne sugestie i jakże potrzebny wszystkim ożywczy, zwłaszcza w zimne jeszcze jesienne wieczory, entuzjazm.


Misja każdego wolontariusza rozpoczyna się tutaj – na miejscu. Tu na miejscu opracowujemy projekty, które wolontariusze następnie realizują na placówce misyjnej.


Wszystkie nasze działania i formy aktywizacji służą również przygotowaniu się do pracy na misjach. Przygotowania te odbywają się w dwóch wymiarach: merytoryczno-praktycznym i duchowym. Właśnie te dwa wymiary, tak istotne i wzajemnie się uzupełniające, mogą pozwolić na pełne przygotowanie się do tak ważnego wydarzenia w życiu każdego wolontariusza misyjnego, jakim jest niesienie Słowa Bożego aż po krańce ziemi.


Jeśli i Ty zapragnąłeś dziś dołączyć do nas, przyjdź koniecznie! Czekamy właśnie na Ciebie!


Poniżej znajdziesz krótki opis naszej drogi misyjnej, może któraś z tych historii zainspiruje i Ciebie do rozpoczęcia tej najważniejszej w życiu misji.