POZNAŃ ŚWIĘTUJE KS. BOSKO!

Jedno jest pewno- jak świętować księdza Bosko to na całego! Musi być radośnie, musi być z mocą, musi być młodzieżowo! W końcu dla całej rodziny salezjańskiej to najważniejszy dzień w roku!

ODPUST
Wszystko zaczęło się oczywiście od Mszy świętej odpustowej na Winogradach.  Przedstawiciele wszystkich wspólnot Salezjańskiego Poznania spotkali się, by wspólnie przeżyć Uroczystość. Nie mogło zabraknąć młodzieżowych akcentów.  Była schola dziecięco- młodzieżowa, były flagi i chusty, była radość. Po Mszy św. młodzież, rodzice, dzieci spotkali się w Oratorium na herbacie i tańcach, bo spontaniczne świętowanie jest najlepsze! 🙂

URODZINY KS. BOSKO
Pod takim hasłem odbyła się najbardziej wyjątkowa boska sobota w roku. Przeżywaliśmy czas radości z tego, że ks. Bosko narodził dla nieba. Gdyby nie ksiądz Bosko-nie byłoby oratorium, salezjańskich półkolonii, boskich sobót. Dzieci dobrze o tym wiedzą, dlatego nie zabrakło ich na naszym wyjątkowym świętowaniu.  Było nas naprawdę dużo, bo ponad 100 przyjaciół ks. Bosko! Zaczęliśmy od tworzenia orkiestry ks. Bosko, bo przecież sam mówił, że oratorium bez muzyki jest jak ciało bez duszy. Muzyczne zabawy i improwizacje poprowadziła dla nas Pani Orkiestra- Dominika Dopierała z Nordoff Robbins Polska. Kiedy już wyśpiewaliśmy, że miłością odmienimy zło przyszedł czas na konfetti dla księdza Bosko, po którym nasze ora zamieniło się w radosne kolorowe pole bitwy. Nie mogło też oczywiście zabraknąć dużego tortu i szampanowego toastu.
To nie był jednak koniec naszych niespodzianek. Po części w Oratorium utworzyliśmy marsz radości. Odpaliliśmy fajerwerki, wypuściliśmy balony dla ks. Bosko i ze śpiewem na ustach udaliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie po pokazie iluzji braliśmy udział w warsztatach kuglarskich.
Jedno jest pewne- jest to najbardziej wyjątkowa boska sobota, która gromadzi najwięcej dzieci- a my już nie możemy doczekać się kolejnej.

BOSKO PARTY
Sobota 2 lutego nie skończyła się na radosnym świętowaniu z dziećmi. Wieczorem przyszedł czas na młodzieżową imprezę. Salezjański Poznań wie, że dobrze być razem, dlatego ten wieczór należał do nich. Tutaj też nie brakowało salezjańskich akcentów- był ogień dla ks. Bosko i fajerwerki, były zabawy i konkursy i karaoke. Nieważne było czy ktoś był starszy, czy młodszy, czy ze wspólnoty  Megafonu, Liny, SWM-u czy DA. Ważne było, że byliśmy tego dnia razem! 🙂

Księże Bosko – dziękujemy za to świętowanie!

Ania Gadecka

Przewiń do góry
F