Podzielmy się Miłością z Betlejem – zebraliśmy już 30 tys.!

„Podzielmy się Miłością z Betlejem” – akcja trwa

W grudniu 2018 roku jako Salezjański Wolontariat Misyjny MŁODZI ŚWIATU – oddział w Poznaniu rozpoczęliśmy akcję „Podzielmy się z Miłością z Betlejem”. Polega ona na zakupie maszyny do wypieku opłatków, hostii i komunikantów dla Domu Pokoju w Betlejem. Jest to sierociniec prowadzony przez siostry Elżbietanki z prowincji poznańskiej. Wkładają one całe swoje serce, aby stworzyć dzieciom bezpieczne miejsce, pełne miłości i rodzinnej atmosfery. Pieniądze ze sprzedaży produktów zostaną przeznaczone na funkcjonowanie domu oraz kosztową edukację podopiecznych. Nazwa projektu nie jest przypadkowa. Wszyscy możemy podzielić się naszymi ofiarami z potrzebującymi dziećmi, którzy mieszkają w Betlejem, ale to nie wszystko. Wspólnie, dzięki tej akcji, możemy podzielić się Miłością narodzoną w Betlejem, czyli Chrystusem.
Akcja trwa od ponad 8 miesięcy i można potwierdzić, że jesteśmy na półmetku. Koszt urządzenia wynosi około 40 tyś. zł, pozostałe koszty (transport, opłaty) około 20 tyś zł. Wysokość nakładów związana jest z przystosowaniem jej do warunków, które panują w Betlejem. Udało się do tej pory zebrać 30 tysięcy złotych. Osiągnęliśmy ten wynik dzięki hojnym darczyńcom. Wspierają oni projekt m.in. poprzez bezpośrednie wpłaty na konto, za pośrednictwem funkcji Dotpay (http://poznan.swm.pl/campaigns/podzielmy-sie-miloscia-z-betlejem/) oraz przekazując 1% na działanie naszego wolontariatu. W zbiórkę zaangażowało się także wiele parafii, które zorganizowały niedziele misyjne. Mogliśmy na nich dzielić się naszym doświadczeniem w niesieniu Boga na różnych krańcach świata. Parafianie okazali otwarte serca oraz obiecali modlitwę za wolontariuszy oraz pomyślność w realizacji projektu.
Jesteśmy w połowie drogi, ale nie można zwalniać. Wcześniejsza realizacja projektu pozwoli na szybsze wsparcie funkcjonowania Domu Pokoju. W tym miejscu prosimy o dalszą pomoc w akcji, liczy się każdy grosz, który przybliża nas do celu.
Razem możemy dokonać wielkiego dzieła, podzielić się Miłością z Betlejem!

Bóg zapłać!

Przewiń do góry
F