RAZEM DLA ROZWOJU – aktywna Edukacja Globalna w szkołach!

Już po raz drugi Salezjański Wolontariat Misyjny MŁODZI ŚWIATU zaprasza szkoły wszystkich szczebli edukacji wraz z przedszkolami do udziału w projekcie edukacyjnym „Razem dla Rozwoju – aktywna Edukacja Globalna w szkołach”!

W zeszłym roku wzięło w nim udział ponad 70 szkół z czterech regionów Polski, a w inicjatywach edukacyjnych wzięło udział aż 7 tysięcy uczniów!

W tym roku zapraszamy uczniów i nauczycieli z całej Polski, którym nie jest obojętna tematyka Edukacji Globalnej, wpisana od 2009 roku w programy nauczania. Proponowane działania, do których zapraszamy nauczycieli z całej Polski, zostały zaplanowane według kalendarza roku szkolnego tak, by nauczyciel mógł zrealizować sześć 45 – minutowych lekcji z zakresu Edukacji Globalnej oraz, wraz z uczniami, przygotować akcje edukacyjne w szkole. Z każdej grupy wiekowej zostanie wybrana jedna klasa, która najlepiej wykona zadanie. Nagrodą dla zwycięzców będą spotkania i warsztaty z wolontariuszami pracującymi w krajach Globalnego Południa.

Jak wziąć udział w projekcie?

Szkoły, które chcą wziąć udział w programie mogą zgłaszać się mailowo do koordynatora najbliższego oddziału SWM do 31 lipca 2014 lub poprzez formularz elektroniczny.

Formularz elektroniczny dostępny pod adresem:

https://docs.google.com/a/poznan.swm.pl/forms/d/1eE5P27GqHT43X53y1BA7ZF1oWmNIxHSWOy-xYa9AWg0/viewform

Lokalni koordynatorzy projektu:

Kraków: Karolina Kufel ( krakow.edukacja@swm.pl )
Wrocław: Kaja Jarosz ( wroclaw.edukacja@swm.pl )
Poznań: Alicja Hyżorek ( poznan.edukacja@swm.pl )

Informacje telefoniczne dostępne pod numerem: (0048) 12 2692333

Każdy nauczyciel otrzyma:

– gotowe scenariusze zajęć i materiały edukacyjne;
– możliwość wzięcia udziału w szkoleniu z zakresu Edukacji Globalnej;
– profesjonalne wsparcie merytoryczne;
– praktyczny upominek.

Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Udział w projekcie jest bezpłatny.

 

Przewiń do góry
F