Dołącz do nas

CZEKAMY NA CIEBIE!

Jeżeli:

  • jesteś pełen entuzjazmu, zapału do pracy i kreatywnego myślenia
  • chciałbyś nieść bezinteresowną pomoc najbardziej potrzebującym
  • marzenie o wyjeździe misyjnym nie jest Ci obce
  • czujesz, że Pan Bóg powołuje Cię do niesienia dobrej nowiny aż po krańce Ziemi

To wystarczy! SWM „Młodzi Światu” to właśnie miejsce dla Ciebie!

Misje to nie tylko trud i mozolna praca, ale również radość i ogromna satysfakcja z tego, że nasza zwykła obecność i życzliwe słowo może uszczęśliwić drugiego człowieka. Naprawdę wystarczy tak niewiele, by wzbudzić uśmiech na twarzy naszego bliźniego, sprawić mu przyjemność i odmienić jego życie.

Nasi wolontariusze to osoby świeckie w różnym wieku, licealiści i studenci, ale również osoby pracujące. Wszystkich łączy jeden wspólny cel – chęć niesienia pomocy, wyjścia poza miłość własną na rzecz niesienia pomocy tym, którym żyje się trudniej, a którym do szczęścia niekiedy potrzeba tak niewiele -talerza ciepłej zupy, elementarza, tablicy w szkole albo krzepiącego uśmiechu i braterskiego uścisku dłoni. Bo jak mawiał nasz patron, św. Jan Bosko: „Być wesołym, dobrze czynić i pozwolić ptakom śpiewać – to najlepsza filozofia”. Niby takie niepozorne, ale jak głębokie i istotne dla każdego z nas są to słowa.

Dołącz do nas już dziś, nie zwlekaj!

Co możesz zrobić, aby do nas dołączyć?

  • Przyjdź na spotkanie! Jeśli chcesz wziąć udział w naszych wtorkowych spotkaniach misyjnych – zapraszamy na godz. 19:00 do naszej siedziby przy ul. Pszczelnej 20 na Winogradach. Ucieszymy się na Twoje przybycie :)
  •  Jeśli masz pytania czy wątpliwości- Napisz do nas! nasz adres e-mail jest do Twojej dyspozycji – wolontariat@poznan.swm.pl. Żadna Twoja wiadomość nie pozostanie bez odpowiedzi :)