Jak Peru nawiedziły największe od 20 lat powodzie związane ze zjawiskiem pogodowym „El Niño”. Żywioł zabił już ok 67 osób a 70 tysięcy ludzi zostało bez dachu nad głową. Komunikacja lądowa ze względu na ponad setkę zerwanych mostów w wielu miejscach jest sparaliżowana albo całkowicie niemożliwa. Brakwało podstawowych środków do życia m.in. żywności i wody zdatnej do picia. Piura to 400 tys. miasto położone na pustyni w północnej części Peru. Salezjanie prowadzą tam dwie placówki: Szkołę Salezjańską „Don Bosko” położoną nad rzeką (która w obecnym stanie wystąpiła z brzegów i zalewa szkołę) oraz misję Bosconia – położoną w slumsach na obrzeżach miasta, gdzie w skrajnie ubogich warunkach żyje kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

 

Młodzi zdobywają tu konkretny zawód, co zapewni im przyszłość.W ramach placówki BOSCONIA prowadzone jest również Centrum Medyczne, w którym przyjmowani są nie tylko uczniowie i bezpośredni odbiorcy działań centrum, ale także okoliczna ludność – mieszkańcy dzielnic biedy.

Dzięki Państwu udało nam się przekazać na tę akcję 10 000 zł!

Salezjański Wolontariat Misyjny MŁODZI ŚWIATU w odpowiedzi na prośbę ks. Jana Pytliki SDB z misji Bosconia podjął działania aby pomóc ludności w Piura w obliczu zaistniałej klęski żywiołowej Bosconia jest miejscem skupiającym dzieci i młodzież. Mieści się tam oratorium, w którym dzieci i młodzież spędzają wolny czas, nadrabiają zaległości szkolne i przygotowują się do sakramentów. Bosconia prowadzi też szkołę techniczną o kierunkach: stolarstwo, konstrukcje metalowe, elektryka i elektronika, informatyka, handel i zarządzanie, mechanika samochodowa oraz krawiectwo.

Dziękujemy za pomoc!

Więcej aktualnych informacji oraz zdjęć można znaleźć na facebooku Fundacji Don Bosco z Peru 

Akcję #RazemdlaPeru wspierli także Akademickie Koło Misjologiczne w Poznaniu oraz Diakonia Misyjna Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Poznańskiej.