Tupiza to boliwijska miejscowość położona na wysokości 2 850m n.p.m, w niedalekim sąsiedztwie granicy z Argentyną. To co stanowi punkt centralny miasteczka, to pewien dom tętnicy życiem i energia jak żaden inny – Dom Dziecka prowadzony przez siostry Slużebniczki Dębickie. Schronienie i godne warunki życia znajduje tu 25 dzieci. Rozpiętość wiekowa jest tak samo duża jak zróżnicowanie charakterów. Wychowankowie tego domu to dzieci od 4 do 18 roku życia. Każde z ich to odmienna osobowość, zróżnicowane talenty a także wymagania. Jedno je łączy, duża dawka energii i nie gasnący uśmiech mimo różnych trudnych sytuacji życiowych, które stały się ich historia.

 

Życie tutaj to nieustanny maraton w pełnym słońcu. Liczne obowiązki, które pomagają dzieciom uczyć się odpowiedzialności oraz wszelakie aktywności szkolne wypełniają naszą codzienność po brzegi. Jedno jest pewne, zawsze znajdzie się czas na wspólną zabawę i spożytkowanie energii, która zdaje się być niewyczerpaną.

Duża pomocą byłoby miejsce, które jest przystosowane do takich aktywności. Na chwilę obecną plac jest dość ubogi i nie do końca bezpieczny, wymaga dużej dozy kreatywności od naszych małych przyjaciół, którzy mimo wszytsko nie zrażają się przeciwnościami i czerpią czysta dziecięca radość z małych rzeczy. Nie zmiana to jednak faktu, że z euforią i wielką wdzięcznością przyjmą wsparcie i miejsce gdzie będą mogły spędzać swój wolny czas w przyjaznym otoczeniu. Jak to wygląda, zobaczcie sami, zapraszamy Was na małą wycieczkę i z całego serca zachęcamy do współtworzenia tego  dzieła ♥

AKCJĘ MOŻECIE WESPRZEĆ TUTAJ [klik].