Nasz zespół

 

Bartosz Kulczyk

Duszpasterz 

Prezes Zarządu

Salezjanin, ksiądz, pasjonat rozwoju osobistego i inwestowania w talenty. Od kilku lat prezes poznańskiego oddziału. Lubi seriale sci-fi, programować i pizzę. Nie lubi narzekania i tracenia czasu na rzeczy bezsensowne.

 

Marlena Szymczak

Koordynatorka wolontariuszy

Członek zarządu

Ogromną radość sprawia mi praca z najmłodszymi. Zachwyt wzbudza we mnie ich bezkompromisowość i autentyczność. Uwielbiam poznawać nowych ludzi, podziwiać piękno przyrody i chodzić na długie spacery. W roku 2019/2020 towarzyszyłam wychowankom domu dziecka w Tupizie. Misja to droga, podczas której uczymy się ufności, poddajemy się Bożemu prowadzeniu, dzielimy radością i wszelkimi talentami, jakie w nas złożono. To dar miłości skryty w małych gestach.                                                                Nikt z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie. Rz 14, 7

 

                                         Tupiza, Boliwia, 2019/2020

Dawid Dobrowolski

Członek zarządu

Jestem wolontariuszem Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego od lutego 2018 roku. Na co dzień pracuję jako księgowy, znajduję także czas na swoje zainteresowania. Lubię m.in. podróże, ekonomię, spacery. Gotowanie, pieczenie, karaoke i spotkania z przyjaciółmi także sprawiają mi przyjemność. Sporo czasu poświęcam na rozmowy z innymi, myślę, że jestem dobrym towarzyszem do wymiany zdań na różne tematy. W miarę możliwości staram się pomagać innym. Dając od siebie sprawiamy, że  świat staje się lepszy. Cieszę się, że jestem częścią SWM, poznałem tam wspaniałych ludzi, którzy motywują do dalszego działania.

 

justyna wiercimok

Członek zarządu

Uwielbiam dobrze ugotować i jeszcze lepiej zjeść w towarzystwie najbliższych. Jako mała dziewczynka chciałam zostać strażakiem, austronautą, weterynarzem, rysownikiem… ostatecznie skończyłam studia pedagogiczne i komunikację marketingową. ???? Z rysownika pozostała mi miłość do wszelkich prac plastycznych. Moją pasją są języki obce, proces uczenia się, podróże i przede wszystkim dzieci. W roku 2019/2020 byłam na misji w Etiopii. Sześć miesięcy w tym kraju odkryło przede mną fragment prawdopodobnie jednej z najbardziej niesamowitych kultur świata. Wszystko, co powyższe staram się robić tak, aby Pan Bóg szeroko się uśmiechał, bo to właśnie On jest w tym wszystkim najważniejszy.

                                                                        Zway, Etiopia, 2019/2020

Agata lipińska

Członek zarządu

Mam na imię Agata i w SWM działam od ponad 5 lat, od roku jestem w zarządzie oddziału w Poznaniu. Z zawodu jestem lekarką, co traktuję nie tylko jako swoją pracę, ale i powołanie. Od dzieciństwa interesował mnie szeroko pojęty świat przyrody. Obecnie pasjonuje mnie również temat teologii, apologetyki oraz filozofii, które w wolnym czasie próbuję poznać. Odpoczywam na łonie natury, bardzo lubię spacerować po lesie, a także… Starym ZOO w Poznaniu! Lubię spotykać nowe osoby, ale też czasem potrzebuję chwili tylko dla siebie. Staram się z roku na rok pogłębiać moją relację z Bogiem, w czym też duża zasługa SWM. W przyszłym roku planuję wyjechać na misję długoterminową. Spytacie: dokąd? Niespodzianka! 

 

Maria mikołajczak

Team Social Media

Moją pasją jest nauka języków obcych, odkrywanie najróżniejszych zakątków świata i ich kultur (i jedzenia!). Jestem studentką dwóch filologii obcych, zarządzania zasobami ludzkimi i marketingu. Kocham kawę, kino 
i wszystko, co kreatywne 🙂
Moja działalność w SWM jest poświęcona projektowaniu grafik oraz postów, a także realizowaniu i wspieraniu nowych projektów medialnych.

Paulina Rutkowska

Team Social Media

Jestem studentką na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, ze specjalizacją Marketing. Moja działalność w wolontariacie skupia się na wsparciu organizacji Miesięcznych Zjazdów, prowadzeniu Social Mediów, a także na projektowaniu ulotek oraz kalendarzy. Wolontariat pozwolił mi rozwinąć się na wielu podłożach, dzięki czemu chciałabym wykorzystać moje umiejętności na rocznej misji. Za dnia działam w organizacjach studenckich oraz rozwijam swoje umiejętności manualne jak i sportowe, a wieczorami spędzam czas tańcząc salsę oraz bachatę. 

 

Karolina Rutkowska

Team Social Media

Moją pasją jest nauka języków, a w szczególności języka hiszpańskiego. Największą radość daje mi praca z innymi ludźmi, a energię czerpię z tańców latynoskich. Moim marzeniem jest wyjazd na misje właśnie do Ameryki Łacińskiej. Działalność w SWM rozpoczęłam w 2018 roku, a obecnie wraz z Teamem Medialnym zajmuję się prowadzeniem Social Mediów.

 

daniel zieliński

Działalność w wolontariacie pełnię już od kilku lat. W tym czasie udało mi się udać na krótkoterminowy wyjazd misyjny do Kinszasy. Tam zajmowałem się wsparciem biura inspektorialnego w zakresie funkcjonowania i zarządzania projektami, a także byłem animatorem w pobliskim oratorium.  

Kinszasa, Demokratyczna Rebublika Kongo, 2019

Marta ruszczyńska-zielińska

Byłam koordynatorką wolontariuszy w latach 2016 do 2019. Obecnie moimi hobby są macierzyństwo, fotografia artystyczna, gra na pianinie i ukulele. Pierwszą misję spędziłam w Ibadanie (Nigeria). Na placówce zajmowałam się przygotowaniem obozu wakacyjnego oraz byłam wychowawcą i animatorem dzieci oraz młodzieży. Drugą misję spędziłam w Kinszasie, gdzie zajmowałam się pracą biurową w zakresie marketingu oraz pracą w oratorium.

Kinszasa, Demokratyczna Rebublika Kongo, 2019

Stanisław pietrzak

Jestem w wolontariacie od 2016 roku. Byłem na rocznej misji w Peru. Pracowałem tam jako wychowawca chłopaków przebywających w Casa Don Bosco w Limie. Obecnie koordynuje niedziele misyjne, jakie są organizowane w wolontariacie. Na codzień pracuję jako Inżynier Laboratorium w Dziale Jakości w firmie PAS Polska. Uwielbiam grać na saksofonie.

                                                                             Lima, Peru, 2019/2020

Robert bartkowiak

Jestem miłośnikiem astronomii i strzelectwa sportowego. Swoją przygodę w SMW rozpocząłem w 2016 roku. Od lipca 2018 rozpocząłem swoją misję w Boliwii, współpracując z siostrami franciszkanami w świetlicy w Vinto (Cochabamba). Następną placówką, z którą współpracowałem była placówka w Kami, gdzie przebywałem do połowy 2019 roku. Głównymi zadaniami były drobne naprawy elektryczne, naprawa linii energetycznych czy wyremontowanie części pomieszczeń domu parafialnego. Byłem także koordynatorem wolontariuszy w roku formacyjnym 2019/2020, a obecnie pracuję jako inżynier automatyk-programista.

                                                         Vinto/Kami, Boliwia, 2018/2019

Ula sikora

Uwielbiam czytać, podróżować i mieć kontakt z dziećmi. W roku 2018/2019 wyruszyła do amazońskiej dżungli, by w miejscowości San Lorenzo pracować, bawić, uczyć się
i modlić z dziećmi i młodzieżą.

                                 San Lorenzo, Peru, 2018/2019

klaudia cichocka

Swoją pasję do muzyki spełniam jako wokalistka
i gitarzystka. Jestem miłośniczkaą pozytywnych ludzi i dzikiej przyrody. Misje są w moim sercu od czasów gimnazjum, gdy poznałam w szkole siostry misjonarki, które opowiadały o swojej pracy w Afryce. Wierzę, że prawdziwe spełnienie daje przede wszystkim życie z ludźmi i dla ludzi oraz z Bogiem, którego należy dostrzegać w każdym człowieku.

                                                 Awassa, Etiopia, 2018