Jak możesz pomóc?

Modlitwa

Modlitwa jest czymś bardzo ważnym. Daje nam ona wsparcie oraz siłę, aby realizować kolejne projekty. Dzięki niej możemy działać wraz z Wszechmogącym Bogiem oraz nawiązywać z nim silną relacje. 

Możesz zmówić intencje Mszy Świętej oraz modlić się w intencji wybranego wolontariusza lub misji. 

 

Zostań członkiem wolontariatu

Zapraszamy Cie do naszego zespołu wolontariuszy. Razem z nami możesz zaangażować się oraz realizować wybrane projekty.

Każde ręce gotowe do pracy są dla nas cenne. Czekamy na Ciebie!

 

 

Wsparcie finansowe

Alior Bank: 78 2490 0005 0000 4530 5030 8310

W tytule wpisz „DAROWIZNA”

Adres:
Salezjański Wolontariat Misyjny MŁODZI ŚWIATU – oddział w Poznaniu
ul. Pszczelna 20
61-658 Poznań

Co możesz robić w Polsce?

Praca z dziećmi i młodzieżą

Jako wolontariusz możesz przeprowadzać animacje w szkołach, szpitalach, placówkach wychowawczych. To szansa, by przekazać im wiedzę o kulturze i problemach najuboższych państw świata.

Organizacja wydarzeń

Możesz włączyć się w planowanie, logistykę czy obsługę techniczną, animację oraz promocję organizowanych przez nas wydarzeń kulturalnych i charytatywnych m.in. Orawa Dzieciom Afryki czy Tydzień Edukacji Globalnej.

Wsparcie misji

 

Wspieraj misje poprzez modlitwę za misjonarzy i wolontariuszy misyjnych oraz poprzez pomoc materialną dla placówek misyjnych.

Animacja misyjna

W niedziele odwiedzamy parafie, gdzie dzielimy się świadectwem naszej pracy misyjnej. Podczas każdej tzw. niedzieli misyjnej możesz pomóc przy rozprowadzaniu materiałów na temat misji, zbierając fundusze do puszek czy animując liturgię Mszy święte.

Co możesz robić na misji?

Uczyć i wychowywać

Pracujemy z dziećmi i młodzieżą. Jesteśmy wychowawcami w domach dziecka, internatach, na placówkach opiekuńczych a nauczycielami w szkołach podstawowych i technicznych. Animujemy czas w salezjańskich oratoriach i świetlicach.

Leczyć

Wspieramy kraje misyjne poprzez pracę lekarzy, pielęgniarek i rehabilitantów, którzy zapewniają mieszkańcom ubogich państw podstawową opiekę medyczną i dostęp do profesjonalnej pomocy, a także szkolą lokalnych specjalistów.

Budować i prowadzić projekty

 

W ramach wyjazdów misyjnych realizujemy projekty budowy studni, szkół, przedszkoli, centrów młodzieżowych, przychodni. Organizujemy akcje prewencyjne i szkolenia, a także wyposażamy placówki edukacyjne oraz medyczne.

Dawać świadectwo

Jako wolontariusz misyjny podejmujesz wyzwanie, które zostawił sam Jezus Chrystus: “Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię” (Mt 16,15). Codzienna postawa, oddanie w służbie i wyznawane wartości powinny być wzorem do naśladowania i dobrym świadectwem Ciebie.